Guide:Start your improvement here/pl

Jump to navigation Jump to search
EMBoxLogoTransparent.png

Poradnik: pierwsze kroki do poprawy twojego wzroku

Witaj w EndMyopia, najlepszym miejscu na internecie z poradami na temat odzyskania naturalnego wzroku i pokonania krotkowzrocznosci miopia. EndMyopia nie jest prostym programem, w ktorym trzymany jestes za reke. Ta strona jest tylko poczatkiem drogi. Nikt tutaj nie powie ci jak twoje oczy zareaguja na konkretna zmiane lub jakie okulary sa odpowiednie dla twoich oczu, nawykow i pracy jaka wykonujesz. Mozemy tylko dac ci narzedzia do zrozumienia wlasnego wzroku, wytlumaczyc co powoduje progresje krotkowzrocznosci i jak ja zatrzymac i odwrocic.


Pierwsze kroki: zatrzymaj krotkowzrocznosc

 1. Zmierz swoja wade wzroku. Mozesz zaczac od profesjonalnego badania, ale powinienes wiedziec jak zmierzyc swoj wzrok w domu. Jesli twoja wada jest mniejsza niz -10 pomiar w cm cm measurement jest łatwy do wykonania i porównania wartości. Mierzy on twoją krótkowzroczność. Wykres Snellena Snellen chart mierzy wszystkie połączone czynniki ostrości wzroku visual acuity i jest niezbędny do sprawdzenia, czy wzrok spełnia wymagania prawne obowiązujące w twojej jurysdykcji w zakresie prowadzenia pojazdów. Regularny pomiar krótkowzroczności i ostrości wzroku poinformuje Cię, kiedy kroki, które podejmujesz, przynoszą efekty.
 2. Rob przerwy w pracy (komputer, ksiazka etc). Przestrzegaj 3 hour rule i/albo [20-20-20 rule]]
 3. Nie noś okularów do pracy na mala odleglosc, jeśli ich nie potrzebujesz
 4. Zaopatrz się w osobne okulary do pracy z bliska, jeśli ich potrzebujesz. Nazywamy je differentials . Jeśli lekarz chce ci je przepisać, może nazywać je okularami komputerowymi lub okularami do czytania
 5. Stosuj te metody przez kilka tygodni, być może będziesz w stanie pozbyc sie Pseudomyopia, co zmieni twój pomiar oka, na którym będziesz opierać swoja następna pare okularów.


== Czas na nauke ==

Cute cat with glasses and tie reading laptop.gif
 1. Doświadczenie wielokrotnie pokazuje, że bez odpowiedniej wiedzy o tym procesie ludzie raczej nie doswiadcza jakiejkolwiek poprawy wzroku. Zawsze jest więcej do nauczenia się na ten temat i nie powinieneś bać się spędzać znacznej ilości czasu na czytaniu dostępnych zasobów. Uzbrój się w wiedzę, aby poradzić sobie z wszelkimi przeszkodami na drodze do lepszego wzroku. Społeczność EM nie odpowie na twoje pytania medyczne lub pytania dotyczące dioptrii, nie zabierze pytań medycznych do lekarza i nie wykona za ciebie pracy, aby zrozumieć twoje specyficzne potrzeby w zakresie dioptrii.
 2. Zasubskrybuj do seven day free email guide -jest to koniecznością, jeśli zadasz pytanie społeczności, na które odpowiedź znajduje się w tym przewodniku, prawdopodobnie Twój wątek zostanie zamknięty przez moderatora.
 3. Przeczytaj Blog Frequently Asked Questions i Wiki Frequently Asked Questions
 4. Czytaj the blog. Najedź myszką na „Blog and How to's” i sprawdź „Eyesight How To's” i inne istotne dla Ciebie sekcje. Przeszukaj bloga. Czy wiesz, jak przeszukiwać bloga? Naciśnij 🔍️ w prawym górnym rogu i wpisz tam odpowiednią wyszukiwaną pozycję.
 5. Ogladaj EndMyopia YouTube Channel
 6. Ogladaj List:Community YouTubers
 7. Użyj EM Wiki jako odniesienia, gdy potrzebujesz wiecej wiadomosci na nowy temat
 8. Przeczytaj Guide:How to ask for support i przylacz sie do Spolecznosci EndMyopia Forum


Nastepny etap: Cofnij swoja krotkowzrocznosc

 1. Kup nieco slabsze okulary na inne pory, kiedy nie potrzebujesz doskonałego widzenia. Nazywamy je normalized. Dają twoim oczom lekkie wyzwanie rozmycia na odległość. Ponieważ okulary są zazwyczaj zaokrąglane do najbliższej ćwiartki dioptrii, soczewki o pełnej mocy mogą być nieco przepisane, nawet jeśli twój optometrysta optometrist przestrzega najlepszych praktyk i procedur w swoim zawodzie. Jedna czwarta dioptrii zaniżałaby rozmycie odległości na 4 m lub około 13 stóp i pozwoliła rozluźnić się mięśniom rzęskowym ciliary muscle podczas patrzenia z tej odległości i dalej.
 2. Odkryj Active Focus, funkcje, która sprawi, że oczy będą widzieć nieco dalej niż ich normalna odległość do rozmycia obrazu. Guide: How to find Active Focus
 3. Zrob swoja pierwsza redukcje reduction kiedy bedziesz gotowy/a.

Nie przestawaj sie uczyc

Ta strona to tylko poczatek drogi. Odwołuj się do powyższych zasobów edukacyjnych, nawet po dokonaniu pierwszych udanych redukcji.

Prawdopodobnie popełnisz błędy podczas tej podróży: podczas udoskonalania podejścia do poprawy widzenia stosuje się metodę prób i błędów. Jeśli kiedykolwiek poczujesz dyskomfort lub dysfunkcję w nowych okularach, cofnij się do poprzedniej pary, w której czułeś się komfortowo. Podstawowe idee są naprawdę łatwe do zrozumienia, ale istnieje wiele niuansów w ich stosowaniu, a ich zrozumienie moze zabrac troche czasu.

Cofnij swoja krotkowzrocznosc: Poardnik dla poczatkujacych

Zobacz takze